پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره معبد آرتمیس (دقیق و منظم)

پاورپوینت درباره معبد آرتمیس (دقیق و منظم)

پاورپوینت درباره معبد آرتمیس

نام فایل: پاورپوینت درباره معبد آرتمیس

تعداد صفحه: 17 اسلاید منظم قابل ویرایش

حجم فایل: 400 کیلوبایت

در این پاورپوینت با اسلایدهایی منظم، داستان و تاریخچه کوتاهی از معبد آرتمیس به همراه ویژگی های معماری آن و اهمیت آن را برای مردم آن زمان بیان نموده ایم. این فایل مناسب ارائه و تحقیق و هرگونه کاربرد دیگری می باشد.

شما عزیزان می توانید از انتهای مطلب، چند صفحه ابتدایی پاورپوینت درباره معبد آرتمیس را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان و رضایت، پاورپوینت اصلی را با قیمت 10 هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت معبد آرتمیس:

توجه بسیار مردم افسوس به معبد شهرشان به قدری بود که با وجودی که سرزمین‌شان به دست حکومت پارس افتاد، همچنان تلاش‌های خود را برای بازسازی معبد ادامه دادند. البته در کل پارسی‌ها با افسوسی‌ها برخورد منصفانه ای داشته و افسوسی‌ها نیز با ایرانی‌ها رابطه خوبی داشتند. فرماندهان ایرانی فقط برخی از دست سازه‌های مذهبی مردم را از معبد آرتمیس خارج کرده و با خود به شهر سردیس (در ترکیه امروزی) بردند. از آن سو نیز تعدادی از تندیس‌های ایزدبانوان خود را به معبد آرتمیس بردند، که البته این اتفاق از دید مردم افسوس ممنوع تلقی نمی‌شد.

در سال‌های بعد و در طی حکمرانی رومیان باستان، آیین‌های سنتی و مذهبی شهر افسوس گسترش پیدا کرد و به عنصری نمادین در جشنواره‌های دوره شکوفایی قدرت فرهنگی یونیان در اروپا و آسیا بدل شد. اهمیت آرتمیس در زندگی مردم در این دوران چند وجهی بود. معبد آرتمیس بخش پررنگی از هویت سیاسی و فرهنگی افسوس را شکل می‌داد، برای زندگی اقتصادی مردم حیاتی بود و موقعیت مناسبی برای ازدواج دختران و پسران مجرد یونانی محسوب می‌شد. همچنین بازی‌ها، مسابقات و نمایش‌های بسیاری به یاد و نام ایزدبانو آرتمیس برگزار می‌شد.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت :

معرفی معبد آرتمیس

علت ساخت

تاریخ ساخت

آتش زدن معبد آرتمیس

بازسازی مجدد

متروکه شدن آرتمیس

معماری معبد آرتمیس

معبد آرتمیس در بطن زندگی مردم

معبد آرتمیس امروزه

منابع تهیه پاورپوینت

پیشنمایش فایل

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓
10,000 تومان – خرید