پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره عطار نیشابوری (دقیق و منظم)

پاورپوینت درباره عطار نیشابوری (دقیق و منظم)

پاورپوینت درباره عطار نیشابوری

نام فایل: پاورپوینت درباره عطار نیشابوری

حجم فایل: 500 کیلوبایت

تعداد صفحه: 17 اسلاید قابل ویرایش

در این پاورپوینت با اسلایدهایی منظم و دقیق داستان زندگی و آثار عطار نیشابوری از شاعران نامی ایران و فراز و نشیب های زندگی او را ترسیم نموده ایم.

شما عزیزان می توانید از قسمت انتهایی مطلب،بخشی از پاورپوینت عطار نیشابوری را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب 10  هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت درباره عطار نیشابوری:

او داروسازی و داروشناسی را از پدرش آموخت و در عرفان مرید سلسله خاصی از مشایخ تصوف نبود و به کار عطّاری و درمان بیماران می‌پرداخت. وی علاقه‌ای به مدرسه و خانقاه نشان نمی‌داد و دوست داشت راه عرفان را از داروخانه پیدا کند. علاوه بر این شغل عطاری خود عامل بی‌نیازی و بی‌رغبتی عطار به مدح‌گویی برای پادشاهان شد. زندگی او به تنظیم اشعار بسیار گذشت از جمله چهار منظومه از وی علاوه بر دیوان اشعار و مجموعه رباعیاتش، مختارنامه. آوازه شعر او در روزگار حیاتش از نیشابور و خراسان گذشته و به نواحی غربی ایران رسیده بوده‌است. اسنادی نیز در دست است که نشان می‌دهد حلقه درس‌های عرفانی عطار در نیشابور بسیار گرم و پرشور بوده‌است و بسیاری از بزرگان عصر در آن‌ها حاضر می‌شده‌اند.در دوران معاصر، شیعیان با استناد به برخی شعرهایش بر این باورند که وی دوست‌دار اهل بیت بوده‌است.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت :

فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری

محمدرضا شفیعی کدکنی درباره عطار

عطار در کتاب لب‌الالباب

نام پدر عطار

کودکی دردناک عطار

رفتن به مکتب

حرفه و طریقت عطار

داستانی درباره گوشه‌گیری و تقوا عطار

مرگ عطار در حمله مغول ها

آرامگاه عطار نیشابوری

میراث عطار

آثار عطار

روز ملی عطار

منابع

پیشنمایش فایل

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓

10,000 تومان – خرید