پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره جشن سپندارمذگان (کامل و دقیق)

پاورپوینت درباره جشن سپندارمذگان (کامل و دقیق)

پاورپوینت درباره جشن سپندارمذگان

نام فایل: پاورپوینت درباره جشن سپندارمذگان

حجم فایل: 400 کیلوبایت

تعداد صفحه: 12 اسلاید قابل ویرایش

در این پاورپوینت با اسلایدهایی منظم جشن و آیین زیبای ایرانی سپندارمذگان را کاملا توضیح داده ایم و معنی آن و پیشینه تاریخی آن را بیان نموده ایم.فایل چندین بار ویرایش و بازبینی شده است و یکی از بهترین پاورپوینت ها درباره سپندارمذگان در سطح دنیای وب می باشد

شما عزیزان می توانید از قسمت انتهایی مطلب،بخشی از این پاورپوینت درباره جشن سپندارمذگان را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب 10 هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت جشن سپندارمذگان:

گفته می‌شود که خانواده‌های ایرانیان باستان برای سپاس از همسران و بانوان در خانواده و نزدیکان خود، هر یک در اندازه توان برای زنان پاکدامن و فروتن خود دهش‌ها و پیش‌کش‌هایی تدارک می‌دیدند و به پاس زحمات یکساله‌شان تقدیم آنان می‌کردند.

بانوان نیز این روز را گرامی می‌داشتند و در آن لباس و کفش نو می‌پوشیدند، زنانی که مهربان و پاکدامن، پرهیزگار و پارسا بودند و فرزندان نیک به دنیا آورده بودند، مورد سپاس قرار می‌گرفتند و از مردان خود پیش‌کش‌هایی دریافت می‌کردند.

در روز جشن سپندارمذگان بانوان از کارهای روزمره و همیشگی در خانه و زندگی معاف شده و به جای آنان مردان و پسران خانواده وظایف جاری ایشان را در خانه به عهده می‌گرفتند.

متاسفانه در این سال ها، با فراموشی خیلی از آیین های زیبا و کهن ایرانی، به جای آیین داشت سپندارمذگان، مردم روز ولنتاین را که یک فرهنگ وارداتی است جشن می گیرند. البته باید این را هم بدانیم بر اساس برخی استنادهای موجود همین روز ولنتاین نیز از روز سپندارمذگان ایرانی برگرفته شده است.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت:

معرفی

تاریخچه

نحوه برگزاری

ریشه واژه اسفند و سپَندارمَذ

اختلاف در روز برگزاری

نظر ابورحان بیرونی

نظر گردیزدی

سخن پایانی

منابع

فایل پیشنمایش

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓
10,000 تومان – خرید