پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره جشن آبانگان (کامل و منظم)

پاورپوینت درباره جشن آبانگان (کامل و منظم)

پاورپوینت درباره جشن آبانگان

نام فایل: پاورپوینت درباره جشن آبانگان

حجم فایل: 600 کیلوبایت

تعداد صفحه: 14 اسلاید قابل ویرایش

در این پاورپوینت با اسلایدهایی منظم جشن آبانگان از آیین های کهن زیبای ایران زمین و نحوه برگزاری و استنادهای تاریخی آن را ترسیم نموده ایم و یکی از بهترین پاورپوینت ها را در این باره تهیه نموده ایم . امیدواریم که هم مورد رضایت تان قرار گیرد و هم  در اشاعه این آیین های زیبای ایرانی قدم بردارید.

شما عزیزان می توانید از قسمت انتهایی مطلب،بخشی از پاورپوینت درباره جشن آبانگان را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان و رضایت، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب 10 هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت جشن آبانگان:

آبان یا همان آب + آن نام دیگری از نام‌های خدای آب ایرانیان یا آناهیتا است. وظیفه این الهه را در فرهنگ ایرانیان کهن مراقبت و نگهبانی از این نعمت لایزال الهی می‌دانند. در این جشن که معمولاً در کنار چشمه‌ها و رودخانه‌ها برگزار می‌شده، ایرانیان مخصوصاً زنان ایرانی به نیایش آناهیتا می‌پرداختند. در ادامه‌ این مراسم خواندن بخشی از اوستا که به آبان اختصاص دارد توسط موبد زرتشتی مرسوم بوده است. ایشان در این روز از اهورامزدا درخواست فراوانی و نعمت و بارش فراوان باران می‌کردند.

نکته جالب توجه در این روز، هم زمانی مراسم با بارش باران است که در این صورت معتقد بودند که آبانگان به مردان اختصاص یافته و مردان تن خود را به آب می زدند و در غیر اینصورت روز به زنان تعلق داشته است. این مراسم هنوز در بین ایرانیان مرسوم است و سالیانه در شهرهای زرتشت نشین با شکوه فراوان برگزار می‌شود.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت :

آب

آناهیتا

تعریف کامل آناهیتا در«اوستا»

آبانگان

نقطه‌ آغاز آبانگان

آداب آبانگان

آناهیتا الهه آب و باران

پاسداشت زرتشتی ها

ابوریحان بیرونی و آبانگان

منابع تهیه پاورپوینت جشن آبانگان

پیشنمایش

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓
10,000 تومان – خرید