پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت تلسکوپ فضایی جیمز وب (دقیق و منظم)

پاورپوینت تلسکوپ فضایی جیمز وب (دقیق و منظم)

پاورپوینت تلسکوپ فضایی جیمز وب

 نام فایل: پاورپوینت درباره تلسکوپ فضایی جیمز وب

تعداد صفحه: 52  اسلاید زیبای قابل ویرایش

در این فایل پاورپوینت با اسلایدهایی منظم و زیبا، تلسکوپ فضایی جیمز وب انقلاب و فناوری جدید ناسا، بخش های آن، ماموریت آن و فراز و نشیب آن به همراه ویژگی های خاص و بی نظیر آن را بیان نموده ایم و یکی از بهترین پاورپوینت ها را که چندین بار ویرایش و بازبینی و با دقت تهیه شده است را آماده نموده ایم.

شما عزیزان می توانید از انتهای مطلب، چند صفحه از پاورپوینت را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان و رضایت، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب 19 هزار تومان دریافت نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت تلسکوپ فضایی جیمز وب:

 در تاریخ 21 تیرماه 1401، ناسا بالاخره از نخستین تصویر تمام رنگی جیمزوب رونمایی کرد. این تصویر مربوط به خوشه کهکشانی SMACS 0723  و مربوط به 13 میلیارد سال قبل است.

به منظور حفظ جیمز وب در شرایط مناسب برای مشاهده سیگنال‌های فروسرخ ضعیف، این تلسکوپ باید سرد نگه داشته شود. در واقع باید در دمای بسیار سرد یعنی زیر ۵۰ درجه کلوین(منفی ۲۲۳ درجه سانتیگراد) نگه داشته شود. هر دمای گرمتری به این معنی است که تلسکوپ حساسیت حیاتی مورد نیاز خود را از دست می‌دهد و حتی ظریف‌ترین تغییرات دما نیز می‌تواند کارایی آینه را از بین ببرد. خوشبختانه جیمز وب در بالای خنک کننده‌های خود برای همین منظور مجهز به یک آفتابگیر بزرگ است.

نگین انگشتری در “جیمز وب”، آینه‌ آن است. این آینه با عرض ۶.۵ متر، بزرگترین آینه‌ای است که تا به حال به فضا رفته است که با آینه ۲.۴ متری “هابل” فاصله قابل توجهی دارد. آینه “جیمز وب” که عنصر نوری تلسکوپ نیز نامیده می‌شود، از بریلیم با روکش طلا ساخته شده است. این آینه از ۱۸ بخش شش ضلعی، هر یک به اندازه یک میز بزرگ ساخته شده است. بیش از ۱۰۰ موتور زیر این آینه قرار دارند تا تنظیمات ظریف لازم را انجام دهند. ساخت این آینه چالشی باورنکردنی برای سازندگان “جیمز وب” بود، زیرا حتی کوچکترین نقص در آن می‌تواند به شدت توانایی‌های رصدی “جیمز وب” را مختل کند.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت:

جیمزوب یک رصدخانه فضایی با قابلیت بالا

منشا نام جیمز وب

تاریخچه ساخت جیمز وب

اهداف تلسکوپ فضایی جیمز وب

تفاوت های جیمز وب و تلسکوپ هابل

اجزای جیمز وب

مقصد نهایی جیمز وب

معایب مدار جیمز وب

تلسکوپ فضایی جیمز وب و رمزگشایی از ماده تاریک

ماده تاریک چیست

پرتاب تلسکوپ جیمز وب

جیمز وب در طول مسیر

رسیدن جیمز وب به مقصد نهایی

انتشار اولین تصاویر جیمزوب

یک ایرانی در تیم علمی تلسکوپ جیمزوب

تلسکوپ جیمزوب چگونه گذشته را خواهد دید؟

زمان آغاز به کار جیمز وب

منابع تهیه پاورپوینت

نمونه فایل پیشنمایش

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

دریافت فایل↓↓↓↓↓↓
19,000 تومان – خرید