پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره تاج محل (دقیق و کامل و منظم)

پاورپوینت درباره تاج محل (دقیق و کامل و منظم)

پاورپوینت درباره تاج محل

نام فایل: پاورپوینت درباره تاج محل هند

تعداد صفحه: 34 اسلاید زیبای قابل ویرایش

حجم فایل: 1 مگابایت

در این پاورپوینت در اسلایدهایی زیبا و منظم، بنای تاریخی تاج محل هند از بناهای معرکه دنیا و تاریخچه و علت ساخت آن و ویژگی های آن شامل معماری و باغ و گنبد و مقبره را به طور کامل ترسیم نموده ایم و یکی از بهترین پاورپوینت ها را که چندین بار ویرایش و بازبینی شده است تهیه نموده ایم.

شما عزیزان می توانید از انتهای مطلب، بخشی از پاورپوینت درباره تاج محل را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان و رضایت، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب 10 هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت درباره تاج محل:

تاج محل مقبره‌ای مقدّس به شمار نمی‌رود، اما وجود برخی علایم و نمادهای مورد تقدیس در باورهای سنّتی و معتقدات مذهبی در طراحی و ساختمان تاج محل، سبب شده است که بسیاری از محققان از برخی جنبه‌های آن تفاسیر تقدیس گرایانه بکنند: با عنایت به کتیبه های قرآنی، که عمدتاً درباره بهشت و قیامت است، باغ و درختان آن را تمثیل جاودانگی و حیات دانسته و با الگویی ملکوتی (بهشت) انطباق داده‌اند. دروازه اصلی مجموعه را نماد مدخلی دانسته‌اند که پیامبر اکرم در معراج از طریق آن وارد بهشت شد؛ حوض مرمرین مرتفع وسط باغ را نماد حوض کوثر و چهار نهر چهار سوی آن را نماد چهار نهر جاری در بهشت شمرده‌اند؛ عمارت مزار را با گنبدهای پیازی‌اش نماد عرش دانسته‌اند که خداوند در روز رستاخیز بر آن به داوری می‌نشیند.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت:

معرفی تاج محل

روایتی عاشقانه، انگیزه ساخت تاج محل

معمار یا معماران تاج محل

معماری و طراحی

سازه اصلی

گنبد

گلدسته‌ها

مناره‌ها

تزیینات بیرونی

خوش‌نویسی

تزیینات داخلی

مقبره

باغ

دیگر بناها

دروازه اصلی

ساختمان بزرگ ماسه‌سنگی

تقلید از بنای تاج محل

تاج محل،معرف سبک معماری ایرانیِ هند

منابع تهیه پاورپوینت

پیشنمایش فایل

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓
10,000 تومان – خرید