پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره پیمان سعدآباد (دقیق و کامل)

پاورپوینت درباره پیمان سعدآباد (دقیق و کامل)

پاورپوینت درباره پیمان سعدآباد

نام فایل: پاورپوینت درباره پیمان سعدآباد

تعداد صفحه: 25 اسلاید قابل ویرایش

در این پاورپوینت، داستان و تمام نکات مهم پیمان سعدآباد را ذکر نموده ایم.

شما عزیزان می توانید از قسمت پایین مطلب چند صفحه ابتدایی پاورپوینت درباره پیمان سعدآباد را مشاهد نمایید و در صورت اطمینان و رضایت،پاوروینت باکیفیت اصلی را با قیمت مناسب 15 هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت درباره پیمان سعدآباد:

پیمان سعدآباد از جمله قراردادهایی است که انعقاد آن به درخواست انگلستان بود. انگلستان و امریکا، از سالهای دهه 1310 شمسی به بعد، با ادعای اوج گیری خطر نفوذ کمونیسم، همواره در تلاش بودند تا برای حفظ مستعمرات خود، دولت‌های آسیایی خط مقدم جبهه شوروی را در یک خط کمربندی دفاعی قرار دهند.

هدف این بود که علاوه بر به وجود آوردن قدرتهای متمرکز در منطقه‌، آنان را از طریق پیمان های سیاسی نظامی به هم پیوند دهند. این روش، هم نیرومندی این قدرتها را در پی داشت و هم دیوار دفاعی محکمی در مقابل پیشروی احتمالی روس‌ها به وجود می‌آورد. پیمان بغداد (منعقده در پنجم اسفند 1333/ فوریه 1955) و پیمان سنتو (منعقده در 30 اسفند 1337/ فوریه 1559) نتیجه همین القائات بود و با هدف شکل‌گیری پیمانهای منطقه‌ای در برابر نفوذ کمونیسم منعقد می‌شد. گفتنی است، پیمان سعدآباد تا ظهور هیتلر در اروپا، تأمین کننده اهداف انگلستان در آسیا بود.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت:

چکیده

مقدمه

زمینه‌های شکل‌گیری پیمان سعد آباد

کشورهای عضو پیمان سعد آباد (ایران، ترکیه، افغانستان، عراق)

مفاد و اهداف پیمان سعد آباد

نقش قدرت‌های بزرگ در شکل‌گیری پیمان سعد آباد

فرجام پیمان سعد آباد

نتیجه گیری

منابع تهیه پاورپوینت

نمونه فایل پیشنمایش

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓↓

15,000 تومان – خرید