پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره شورای نگهبان(دقیق و کامل)

پاورپوینت درباره شورای نگهبان(دقیق و کامل)

پاورپوینت درباره شورای نگهبان

نام فایل: پاورپوینت درباره شورای نگهبان

تعداد صفحه: 22 اسلاید منظم قابل ویرایش

در پاورپوینت با اسلایدهایی مرتب و منظم،همه نکات مهم شامل وظایف و تشکیلات و اعضای شورای نگهبان را بیان نموده ایم و یکی از بهترین پاورپوینت ها را درباره شورای نگهبان تهیه نموده ایم.

شما عزیزان می توانید از قسمت پایین مطلب چند صفحه ابتدایی پاورپوینت درباره شورای نگهبان را مشاهد نمایید و در صورت اطمینان و رضایت،پاوروینت باکیفیت اصلی را با قیمت مناسب 10 هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت:

امام خمینی در بهمن یا اول اسفند سال ۱۳۵۸، شش فقیه را برای عضویت در شورای نگهبان انتخاب کرد و با انتخاب شش حقوقدانِ شورا در ۲۶ تیر ۱۳۵۹ش توسط نمایندگان مجلس، اولین جلسه این شورا تشکیل شد.

البته پیشینه نظارت بر قانون‌گذاری در ایران، در اصل دوم متمم قانون اساسی مشروطه وجود داشت که به «اصل طراز» معروف بود و براساس آن، اظهارنظر درباره شرعی بودن مصوبات قوه مقننه بر عهده مجتهدین طراز اول بود. در قانون اساسی مصوب سال ۱۳۵۸ نام این شورا، «شورای نگهبان قانون اساسی» ذکر شده بود؛ اما در بازنگری قانون اساسی قید «قانون اساسی» حذف شد؛ زیرا شورای نگهبان تنها ناظر و پاسدار قانون اساسی نیست و وظیفه پاسداری از شرع را نیز بر عهده دارد.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت درباره شورای نگهبان:

معرفی شورای نگهبان

علت نامگذاری شورای نگهبان

اهمیت شورای نگهبان

تاسیس و پیشینه شورای نگهبان

مبنای فقهی و شرعی شورای نگهبان

وظایف و مسئولیت‌های شورای نگهبان

ساختار شورای نگهبان

اعضای شورای نگهبان

شرایط اعضای شورای نگهبان

مدت عضویت در شورای نگهبان

اعضای فعلی شورای نگهبان

سخن آیت الله خامنه‌ای درباره شورای نگهبان

منابع تهیه پاورپوینت

نمونه فایل پیشنمایش

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓↓

10,000 تومان – خرید