پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت درباره جشن سده (کامل و منظم)

پاورپوینت درباره جشن سده (کامل و منظم)

پاورپوینت درباره جشن سده

نام فایل: پاورپوینت درباره جشن سده

حجم فایل: 1 مگابایت

تعداد صفحه: 20 اسلاید قابل ویرایش

در این پاورپوینت در اسلایدهایی منظم آیین باستانی جشن سده و معنی آن و نحوه برگزاری و استنادهای تاریخی آن را به طور کامل بیان کرده ایم و بهترین فایل پاورپوینت را درباره این آیین کهن ایرانی تهیه نموده ایم.

شما عزیزان می توانید از قسمت انتهایی مطلب،بخشی از این پاورپوینت را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب 15 هزار تومان خریداری نمایید

بخشی از متن پاورپوینت جشن سده:

جشن سده جشني بزرگ نزد ايرانيان بوده و هست.چهل‌ روز پس از شب چله یا همان یلدای ایرانیان، دهمین روز یا آبان‌ روز از بهمن ماه در تقویم زرتشتی، جشن سده برگزار می‌شوداين جشن ضمن اينکه با سرور و شادي همراه است، نمونه کامل يک جشن اصيل و تمام عيار ايراني نيز بشمار مي آيد.

جشن سده نزدیک غروب آفتاب، با آتش‌افروزی آغاز می‌شود و امروز هم با همان سنت کوه‌هایی از بوته و خار و هیزم در بیرون شهر فراهم شده، در حالی که موبدان لاله به دست اوستا زمزمه می‌کنند، بوته‌ها را روشن کرده و مردمی که در آن جا جمع شده‌اند نماز آتش نیایش خوانده، این مراسم به وسیله انجمن زرتشتیان کرمان سده‌هاست که بیرون از شهر انجام شده و همه مردم زن و مرد، زرتشتی و مسلمان، کلیمی در آن جا گرد آمده و در شادی شرکت می‌کنند.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت :

معرفی

جشن همکاری و همبستگی مردمان

معنای واژه سده

سده از دیدگاه اساطیری

سده از دیدگاه تاریخی

سده از دیدگاه دینی

جشن سده در حال حاضر در ایران

جشن سده در تاجیکستان

نحوه برگزاری

تصاویری از برگزاری جشن سده

منابع تهیه پاورپوینت جشن سده

پیشنمایش

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓

15,000 تومان – خرید