پرش به محتوا
خانه » دانلود ها » پاورپوینت حمله اسکندر به ایران

پاورپوینت حمله اسکندر به ایران

پاورپوینت حمله اسکندر به ایران

 نام فایل: پاورپوینت حمله اسکندر به ایران

تعداد صفحه: 30 اسلاید منظم قابل ویرایش

حجم فایل: 1 مگابایت

در این پاورپوینت با اسلایدهایی زیبا و منظم، داستان حمله اسکندر مقدونی به ایران از وقایع بسیار مهم تاریخ ایران زمین و نبردهای او و پیامدهای حمله او شامل سوزاندن تخت جمشید و اوستا را بیان نموده ایم و یکی از بهترین پاورپوینت ها را که چندین بار بازبینی و ویرایش شده است تهیه نموده ایم.

شما عزیزان می توانید از انتهای مطلب، چند صفحه ابتدایی پاورپوینت حمله اسکندر به ایران را به عنوان نمونه فایل مشاهده نمایید و در صورت اطمینان و رضایت، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب 15 هزار تومان خریداری نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت حمله اسکندر به ایران:

داریوش سوم که عنوان فرماندهی سپاه را خودش برعهده گرفته‌بود، نتوانسته‌بود این نکته را درک کند که کثرت و تنوع سپاه او ممکن است در جنگ با یک سپاه منظم و محدود و در تنگنایی بین کوه و دریا دست و پاگیر باشد و چنان جای نامناسبی را برای نبرد انتخاب کرده بودند که سواره نظام ایران، میدان عمل نیافت. کم مانده بود که خود داریوش سوم در هنگام نبرد اسیر شود ولی ایرانی‌ها خیلی فداکاری کرده نگذاشتند اسکندر به شاه برسد و او فرصت یافته، بر اسب نشسته فرار کرد. یکی از سرداران اسکندر، چادرهای داریوش سوم را که خانواده داریوش شامل مادر و زن و دختر و خواهر او در آن بودند، همراه با غنائم فراوان تصرف کرد.

پس از این شکست داریوش سوم به اسکندر تقاضای صلح داد. شرایط صلح، پرداخت غرامت از طرف ایران و ازدواج با خانواده سلطنتی ایران و واگذاری آسیای صغیر به اسکندر بود و در ازای این گذشت‌ها از اسکندر خواسته شده‌بود که خانواده داریوش سوم را بازگرداند اما این شرایط را اسکندر نپذیرفت.

 «به گفته ابن ندیم، نویسنده الفهرست، که در حدود سال ۹۸۷ میلادی نوشته شده؛ در قصر آپادانا در تخت جمشید نوشته‌هایی به صورت لوح‌های چوبی، سنگ و خاک رس در موضوعات متعدد وجود داشت. تعداد بسیاری از این الواح به وسیله اسکندر مقدونی نابود شد یا به کتابخانه اسکندریه فرستاده شد. کشف سی هزار لوحه از گل رس در سال ۱۹۳۴ میلادی در زیر زمین ویرانه‌های کاخ آپادانا در تخت جمشید این گفته را تأیید می‌کند.

باستان شناسان این بخش را خزانه تخت جمشید یا کتابخانه استخر نامیده‌اند. اسکندر همین‌طور ۲۰۰۰۰ چرم گاوی را که اوستا بر روی آن‌ها نوشته شده بود سوزاند. یک تاریخ‌دان می‌نویسد: «در ابتدا اوستا به زبان اوستایی نوشته شد اما در زمان حمله اسکندر، اسکندر اوستا را نابود کرد و بیشتر قسمت‌های آن ازبین رفت تا اینکه یک بار در زمان پارتها و و بار دیگر در زمان ساسانیان به جمع‌آوری آن پرداختند و این بار به وسیله خطی به نام دین دبیره نوشته شد»

در حمله اسکندر مقدونی یکی از مقدونی‌ها در این آرامگاه را شکسته و اشیا آن را تاراج کرده بود. اسکندر دستور داد آرامگاه کوروش را مرمت کنند و عاملان تعارض را مجازات کنند. می گویند که هدف اسکندر از این کار، علاقه شخصی او به کوروش و حرکتی خیراندیشانه بود تا بتواند خود را جانشین مشروع کوروش بزرگ و هخامنشیان معرفی کند.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت :

مقدمه

شرایط ایران قبل از حمله اسکندر

آغاز حمله اسکندر

عبور اسکندر از دروازه‌های بدون نگهبان

نبرد گرانیک

نبرد ایسوس

تسخیر فنیقیه توسط اسکندر

تسخیر مصر توسط اسکندر

نبرد گوگمل

پایان امپراطوری هخامنشیان

اسکندر در ایران

مرگ اسکندر

دلایل سقوط هخامنشیان

پیامدهای حمله اسکندر به ایران

یونانی سازی

ایرانی سازی

سوزاندن اوستا

سوزاندن تخت جمشید

تاراج آرامگاه کوروش بزرگ

پیشنمایش

در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی، لطفا از طریق قسمت تماس با ما اطلاع دهید.

پس از پرداخت، بلافاصله لینک دریافت فایل که به رنگ آبی می باشد در قسمت محصولات برای شما به نمایش درخواهد آمد. یک لینک نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.لینک ایمیل فایل ممکن است به قسمت اسپم (spam) صندوق ایمیل شما برود.

دریافت فایل↓↓↓↓↓
15,000 تومان – خرید